Polecamy...

Jak zoorganizować poczekalnię w biurze ?

11 Październik
2016

Otwierając biuro ważną rzeczą jest poczekalnia dla interesantów, gdzie ludzie będący i czekający w kolejce będą mogli zaczekać  na swoją kolej. Poczekalnia musi ciekawie urządzona. Musi przyciągać już samym wyglądem. W związku z czym to coś w rodzaju okładki naszego biura, a wiadomo że ludzie lubi oceniać coś na pierwszy rzut oka. Nieciekawa poczekalnia odrzuca już na początku, i wprawia w niemiły nastrój, co sprawia, że wchodząc do biura/gabinetu już na początku jesteśmy zestresowani. 

Poczekalnia musi być pomalowana na jasne, ciepłe kolory bo to kojarzy się miło. Nie powinniśmy stosować ciemnoniebieskich czy czarnych ścian. Nie prowadzimy przecież kostnicy a biuro. Musi być przestronna, musi być dużo miejsca. Warto na ścianach zamontować korkowe tablice, z ciekawymi informacjami na temat naszej branży, na przykład z rysunkami czy podziękowaniami od wdzięcznych klientów. To zawsze będzie mówić nowym klientów, że dobrze trafili, że im pomożemy, że jesteśmy dobrzy w swoim fachu. 

Warto też, postawić stoliki, z naszymi ulotkami, gdzie nowi klienci będą mogli zapoznać się z naszą firmą, z naszymi osiągnięciami, z tym czym się zajmujemy, jeśli mamy dużo klientów z małymi dziećmi, warto zorganizować dla nich kącik zabaw. Małe dzieci szybko się nudzą i robią się marudne, dlatego powinniśmy się również zatroszczyć o maluchy. Mogą się ładnie bawić, w czasie gdy dorośli będą załatwiali swoje sprawy.  Nad wejściem do poczekalni musi być oczywiście duży szyld mówiący o tym, gdzie właśnie znalazł się wchodzący klient. Informacja musi jasna i czytelna, to podstawa aby klienci przychodzili i wracali już później. Oczywiście nasi klienci muszą mieć gdzie spocząć w poczekalni.

Najpopularniejszymi ławkami są ławki CAFE VII- 4 chrome oraz Amigo arm 3. Ten pierwszy rodzaj ławki jest drewniany i wygodny. Stylowe, brązowe drewno ładnie komponuje się ze ścianami z drewna, bądź  z tymi w stonowanych kolorach. Krzeseł na jednej ławce mamy od dwóch do czterech. Siedziska zbudowane są z drewnianej, wysokiej jakościowo sklejki drewna. Są spore, więc klienci nie czekają ściśnięci jak sardynki, tylko każdy ma swoje miejsce. Elementy metalowe ławki czyli górna listwa którą przytwierdzamy ławkę do ściany zbudowana jest z chromowanego, odpornego na rdzę metalu. 

Siedziska natomiast dostępne są w wariancie standardowego drewna i laminowanego drewna. Podobne są ławki Amigo arm 3, z tym że zbudowane są z plastiku na którym siedzi się bardzo niewygodnie. Takie plastikowe ławki najlepiej nadają się na pocztę bądź do urzędów, gdzie siedzącym jest wszystko jedno na czym siedzą. Taka ławka mieści przeważnie 3 osoby, ma antypoślizgowe siedzisko. Nie wygląda zbyt oszałamiająco ale jest popularna. 

 

To może Cię zainteresować