Polecamy...

Fotel obrotowy czy krzesło obrotowe?

11 Październik
2016

Na wstępie należy zaznaczyć, iż terminy: „krzesło obrotowe” oraz „fotel obrotowy” używa się zamiennie. Wskazuje się jednak, że bez problemu można zwrócić uwagę na ważne cech, które wszystkie z nich różni. Zatem przyjmuje się, iż fotele obrotowe, czyli tak zwane gabinetowe mają o wiele trwalszą budowę od wysoko pojętych krzeseł. Poza tym w większości przypadków występujące siedzisko jest całościowo połączone z oparciem. Należy również wskazać, iż nie ma między nimi regulowanego łączenia.

Skutkuje to tym, że fotele do ,,gabinetu” posiadają niezwykle ograniczoną możliwość regulacji. W związku z czym siedzisko jest najczęściej większe, skutkuje to faktem, że  wygodnie się na nim siedzi. Poza tym fotel w wielu przypadkach pokryty jest skórzaną tapicerką. Zaznacza się, iż tego typu meble wybierają szefowie firm. W związku z czym krzesła biurowe są zdecydowanie mniejsze oraz dzięki temu zdecydowanie bardziej mobilne. Zaznacza się, iż w tym modelu krzeseł nie można się w żaden sposób zatopić tak jak ma to miejsce w fotelu. Wskazuje się jednak, że możliwość regulacji nie jest ograniczona, jak w określonej większości foteli dostępnych ówcześnie na rynku.

Siedzisko oraz oparcie stanowią osobne części, które są połączone w jednym bądź dwóch miejscach. Specyfika ówczesnego świata, jak i również komputeryzacja prawie wszystkich dziedzin życia pociągnęła zatem za sobą konieczność spędzania dość długiej ilości godzin przed służbowym komputerem. Wskazuje to, że siedzący tryb życia dał o sobie znać. Życie takie powodując bez wątpienia wiele negatywnych skutków zdrowotnych, a skutkuje to faktem, iż pomiędzy innymi dość bolesnymi schorzeniami kręgosłupa.

Należy zaznaczyć, że wyeliminowanie komputerów z naszego życia ówcześnie jest niemożliwe, zatem producenci krzeseł/ foteli współpracują z naukowcami oraz lekarzami jakie siedziska są najodpowiedniejsze. Podsumowując krzesło obrotowe wyróżnia się zdecydowanie lżejszą, a zarazem mniej masywną konstrukcją. Poza tym siedzisko i oparcie krzesła biurowego jest w pewien sposób połączone przy pomocy specjalnego połączenia, które umożliwia regulację.

 

 

To może Cię zainteresować